Archiwa kategorii: Artykuły

Artykuły o tematyce związanej z żużlem

Speedway Euro Championship Toruń 2017

Wyniki:

1. Jarosław Hampel (#16) (Polska) – 14 (3,3,0,3,2,3)
2. Vaclav Milik (#13) (Czechy) – 12+3 (3,3,2,2,0,2)
3. Andrzej Lebiediew (#129) (Łotwa) – 11+2 (2,3,3,1,1,1)
4. Przemysław Pawlicki (#59) (Polska) – 10 (1,3,3,0,3,0)
5. Grigorij Łaguta (#7) (Rosja) – 9+1 (t,1,2,3,3)
6. Andreas Jonsson (#100) (Szwecja) – 10+0 (2,1,2,3,2)
7. Mateusz Szczepaniak (#58) (Polska) – 9 (2,2,1,1,3)
8. Krzysztof Kasprzak (#507) (Polska) – 9 (3,2,1,2,1)
9. Artiom Łaguta (#2) (Rosja) – 8 (3,2,w,3,w)
10. Kenneth Bjerre (#91) (Dania) – 8 (1,0,3,1,3)
11. Andriej Kudriaszow (#9) (Rosja) – 7 (1,1,3,1,1)
12. Kacper Gomólski (#44) (Polska) – 6 (1,2,1,0,2)
13. Leon Madsen (#66) (Dania) – 5 (0,0,1,2,2)
14. Martin Smolinski (#84) (Niemcy) – 2 (0,0,2,0,0)
15. Paweł Przedpełski (#171) (Polska) – 2 (2,0)
16. Szymon Woźniak (#18) (Polska) – 2 (2)
17. Mikkel Bech (#177) (Dania) – 2 (0,1,0,0,1)
18. Nicolai Klindt (#29) (Dania) – 0 (0,0,0,u/-,-)

IMP Leszno 2016

Wyniki:

1. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 15+3 (3,3,3,3,3)
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 11+2 (3,3,2,1,2)
3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 8+1 (3,0,2,2,1)
4. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 12+0 (2,3,3,2,2)
5. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź) 11 (3,2,3,0,3)
6. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 10 (2,2,1,3,3)
7. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) 7 (0,2,3,2,0)
8. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) 7 (2,1,0,3,1)
9. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) 7 (1,1,1,1,3)
10. Norbert Kościuch (Polonia Piła) 7 (1,1,1,3,1)
11. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) 6 (2,w,1,1,2)
12. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 5 (0,3,0,2,0)
13. Zbigniew Suchecki (Speedway Wanda Instal Kraków) 4 (0,0,2,0,2)
14. Kacper Gomólski (Get Well Toruń) 4 (1,2,0,0,1)
15. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) 3 (1,t,2,0,0)
16. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz) 2 (0,1,0,1,0)
17. Daniel Jeleniewski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) 0 (0)

Speedway Best Pairs, Toruń 2016

Zestawienie składów Speedway Best Pairs, Toruń 2016:

Monster Energy: Greg Hancock, Paweł Przedpełski, Chris Holder
Team Boll: Martin Vaculik, Niels Kristian Iversen, Patryk Dudek
Fogo Power: Emil Sajfutdinow, Bartosz Zmarzlik, Tobiasz Musielak
Nice Racing: Artiom Łaguta, Antonio Lindbaeck, Grigorij Łaguta
eport2000 Team: Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota
Trans MF Pro Race Team: Nicki Pedersen, Martin Smolinski
City Team: Kai Huckenbeck, Tobias Kroner, Tobias Busch

IMŚJ 2015

Klasyfikacja generalna IMŚJ 2015;

1 Bartosz Zmarzlik Polska 39
2 Anders Thomsen Dania 34+3
3 Mikkel Michelsen Dania 34+d
4 Paweł Przedpełski Polska 29
4 Mikkel Bech Dania 29
5 Max Fricke Australia 28
6 Andrzej Lebiediew Łotwa 24
7 Brady Kurtz Australia 22
8 Victor Palovaara Szwecja 18
9 Nikolaj Busk Jakobsen Dania 17
10 Wiktor Kułakow Rosja 17
11 Stefan Nielsen W. Brytania15
12 Valentin Grobauer Niemcy 14
13 Emil Grondal Dania 12
14 Maksym Drabik Polska 10
15 Zdenek Holub Czechy 5
16 Michele Paco CastagnaWłochy 4
17 Eduard Krcmar Czechy 3
18 Nicolas Vicentin Włochy 2
19 Michael Haertel Niemcy 2
20 Adrian Cyfer Polska 1
21 Giorgio Trentin Włochy 0
22 Aleksandr Łoktajew Rosja 0

DMŚJ, półfinał, Opole 2015

I. POLSKA: 55
1. Maksym Drabik (3,2,2,3,3) 13
2. Bartosz Zmarzlik (3,3,2,3,3) 14
3. Paweł Przedpełski (3,3,1,3,3) 13
4. Piotr Pawlicki (3,3,3,3,3) 15

II. CZECHY: 29
1. Zdenek Holub (2,2,1,2,1,2) 10
2. Eduard Krcmar (2,3,6!,1,1,1) 14
3. Ondrej Smetana (1,0,0,2) 3
4. Michal Skurla (0,0,2,0) 2

III. ROSJA: 24
1. Siergiej Łogaczow (D,1,2,1,0,1) 5
2. Wiktor Kułakow (1,2,6!,3,2,2) 16
3. Arsłan Fajzulin (1,1,0,w,1) 3
4. Gleb Szewczenko (w,0,0) 0

SZWECJA: 20
1. Victor Palovaara (0,1,0,1) 2
2. Fredrik Engman (1,2,1,4!,0,u) 8
3. Joel Andersson (2,0,0,2,2) 6
4. Kenny Wennerstam (2,1,0,1,0) 4

IMP Gorzów Wlkp. 2015

Wyniki:

1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 10 (2,2,2,2,2) + 1. miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) 14 (3,2,3,3,3) + 2. miejsce w finale
3. Tomasz Gapiński (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) 12 (3,3,3,2,1) + 3. miejsce w finale
4. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 13 (3,3,1,3,3) + 4. miejsce w finale
5. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) 11 (2,3,w,3,3)
6. Krzysztof Kasprzak (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) 11 (0,3,3,3,2)
7. Piotr Świderski (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) 9 (3,2,3,1,0)
8. Mateusz Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) 7 (1,1,0,2,3)
9. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 7 (2,1,2,1,1)
10. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) 6 (2,1,1,w,2)
11. Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik) 5 (1,1,1,0,2)
12. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra) 5 (1,2,2,0,d)
13. Adrian Cyfer (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) 4 (0,0,2,2,0)
14. Michał Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) 3 (0,0,1,1,1)
15. Zbigniew Suchecki (Łączyńscy Carbon Start Gniezno) 2 (1,u,0,0,1)
16. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra) 1 (0,0,0,1,0)

Eliminacje do Grand Prix 2016, Terenzano

Wyniki:

1. Nicolas Covatti (Włochy) – 14 (3,3,2,3,3)
2. Piotr Pawlicki (Polska) – 12 (3,1,3,2,3)
3. Przemysław Pawlicki (Polska) – 12 (3,3,1,3,2)
4. Vaclav Milik (Czechy) – 11 (0,3,3,3,2)
5. Chris Harris (Wielka Brytania) – 9 (2,2,2,d,3)
6. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 8+3 (1,2,2,1,2)
7. Kacper Gomólski (Polska) – 8+2 (1,2,2,2,1)
8. Kim Nilsson (Szwecja) – 8+1 (1,3,3,0,1)
9. Martin Vaculik (Słowacja) – 7 (2,0,d,2,3)
10. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 7 (0,1,3,1,2)
11. Jesper B. Monberg (Dania) – 5 (3,1,0,1,d)
12. Martin Smolinski (Niemcy) – 5 (2,0,1,2,0)
13. Jurica Pavlic (Chorwacja) – 5 (2,1,d,1,1)
14. Max Fricke (Australia) – 4 (1,0,0,3,u)
15. Sam Masters (Australia) – 4 (u,2,1,d,1)
16. David Bellego (Francja) – 1 (d,0,1,0,0)

Challenge SEC, Toruń 2015

Wyniki:

1. Artiom Łaguta – 15 (3,3,3,3,3)
2. Hans Andersen – 12+3 (1,2,3,3,3)
3. Tomasz Jędrzejak – 12+2 (2,3,3,2,2)
4. Piotr Protasiewicz – 11 (3,3,2,1,2)
5. Vaclav Milik – 10 (3,2,0,2,3)
6. Grigorij Łaguta – 10 (2,1,3,3,1)
7. Przemysław Pawlicki – 9 (1,2,2,1,3)
8. Kenneth Bjerre – 8 (2,0,1,3,2)
9. Witalij Biełousow – 8 (2,1,2,2,1)
10. Linus Sundstroem – 6 (1,3,1,0,1)
11. Jesper Monberg – 5 (3,1,1,0,0)
12. Kjastas Puodżuks – 5 (0,2,2,0,1)
13. Krzysztof Jabłoński – 4 (0,d,0,2,2)
14. Andriej Karpow – 4 (1,1,1,1,0)
15. Andrzej Lebiediew – 1 (0,0,0,1,0)

Speedway Grand Prix Tampere 2015

Wyniki:

1. Nicki Pedersen (Dania) 16 (3,3,2,1,1,3,3) + 1 miejsce w finale
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 17 (3,0,3,3,3,3,2) + 2 miejsce w finale
3. Andreas Jonsson (Szwecja) 12 (1,2,2,1,3,2,1) + 3 miejsce w finale
4. Jarosław Hampel (Polska) 11 (3,0,0,3,3,2,0) + 4 miejsce w finale
5. Jason Doyle (Australia) 11 (2,1,3,2,2,1)
6. Krzysztof Kasprzak (Polska) 10 (3,3,3,0,1,0)
7. Michael Jepsen Jensen (Dania) 10 (1,2,2,2,2,1)
8. Greg Hancock (USA) 9 (2,1,3,3,u,0)
9. Matej Zagar (Słowenia) 7 (0,0,1,3,3)
10. Troy Batchelor (Australia) 7 (2,3,0,2,0)
11. Chris Holder (Australia) 7 (1,3,0,2,1)
12. Chris Harris (Wielka Brytania) 6 (0,2,1,1,2)
13. Niels Kristian Iversen (Dania) 6 (0,1,2,1,2)
14. Tomas H. Jonasson (Szwecja) 4 (2,2,u,-,-)
15. Timo Lahti (Finlandia) 3 (1,0,1,0,1)
16. Maciej Janowski (Polska) 2 (0,1,1,0,d)
17. Nike Lunna (Finlandia) 0 (0)
18. Jiri Nieminen (Finlandia) 0 (0)

Indywidualne Mistrzostwa Rosji, Saławat 2014

Wyniki:

1. Grigorij Łaguta (Wostok Władywostok) (3,3,3,3,3) 15
2. Renat Gafurow (Wostok Władywostok) (3,3,3,2,3) 14
3. Witalij Biełousow (Mega-Łada Togliatti) (2,3,2,3,3) 13
4. Władimir Borodulin (Turbina Bałakowo) (3,2,0,3,2) 10
5. Andriej Kudriaszow (Turbina Bałakowo) (0,3,3,1,2) 9
6. Wadim Tarasienko (Wostok Władywostok) (2,2,3,0,2) 9
7. Denis Gizatullin (Turbina Bałakowo) (1,0,2,2,3) 8
8. Oleg Biesczastnow (Mega-Łada Togliatti) (t,1,2,3,2) 8
9. Aleksiej Charczenko (Wostok Władywostok) (2,2,d,2,1) 7
10. Ilia Czałow (Turbina Bałakowo) (1,2,1,2,1) 7
11. Iwan Łysik (Wostok Władywostok) (3,0,1,0,1) 5
12. Roman Kaszirin (SK Saławat) (2,1,1,1,d) 5
13. Siergiej Łogaczew (Wostok Władywostok) (1,1,1,1,1) 5
14. Kirył Cukanow (Turbina Bałakowo) (1,1,2,0,0) 4
15. Daniił Litwinow (Wostok Władywostok) (0,0,0,1,0) 1
16. Siergiej Polienok (SK Saławat) (0,0,0) 0
17. Gleb Szewczenko (Wostok Władywostok) (d) 0
18. Siergiej Darkin (Mega-Łada Togliatti) (d,d,-,-,-) 0